Pabandykime kartu išsiaiškinti, koks „virusas“ įsisuko į miesto barus, restoranus, kavines. Kodėl jie vienas po kito užsidaro 📉? Kokia jūsų nuomonė? ✅
Tik žinant tikslias priežastis, galima pasiūlyti priemones ➡️, kurios sustabdytų šį blogą reiškinį Klaipėdoje.
Per pastaruosius keletą metų miesto centre ir senamiestyje🚫 užsidarė žinomi, žmonių pamėgti restoranai, barai, klubai, restobarai.
Vien praėjusiais metais spynas ant savo durų pakabino Tiltų gatvėje buvę restoranas „Žemaitėjė“ bei „Restobaras Namai“.
O kur dar legendinio „Skandalo“ uždarymas ar puikios virtuvės restorano „Toli nuo klasikos“ pabaiga.
Pats šviežiausias pavyzdys- ilgus metus Teatro aikštėje veikęs, klaipėdiečiams ir miesto svečiams žinomas, „Easy Lounge“ 🔒.
Kas čia vyksta? ❓ Kodėl tai vyksta? ❓
Juk Klaipėda turistinis miestas, uostamiestis, kviečiantis žmones atvykti iš viso pasaulio.
Norime, kad Klaipėda gyvuotų ir pulsuotų žmonėmis visą parą ir ištisus metus.
O dabar mes matome užsidarančią Klaipėdą…
Ką daryti? Kaip pakeisti iš esmės situaciją? Kaip sustabdyti miesto tuštėjimą?
Ar normalu, kad mieste prie jūros, gatvės ir aikštės ištuštėja dar gerokai prieš temstant?
Priežasčių, kodėl tai vyksta, matyt yra ne viena.
Dabartinės šalies valdžios sprendimas padidinti PVM tarifą viešojo maitinimo įstaigoms 📊⬆️, matyt, pastūmėjo jas į dar sunkesnę padėtį.
Ir taip nemažos kainos, dar labiau padidėjo 📈.
Tai tampa nebeadekvatu. Pavakarieniauti restorane Lietuvoje jau kainuoja brangiau negu Ispanijos ar Italijos restoranėliuose 🇪🇸 🇮🇹.
Natūralu ➡️, dažnu atveju, žmonės nebegali tokios prabangos sau leisti ❌ – renkasi vakarienę namie 🏠 arba svečiuose.
Deja, keičiasi žmonių įpročiai, ir tai- nieko gera nežadadanti tendencija viešojo maitinimo sektoriui 📉.
➡️ Norint, kad barų durys būtų atvertos, reikia, kad jas kas nors varstytų.
Reikia lankytojų. Čia turime didelę problemą . Iš dalies miesto centras yra ištuštėjęs, dėl jau dešimtmetį trunkančio klaipėdiečių kraustymosi į priemesčio gyvenvietes. Beje, ten jau formuojasi ir restoranų bei barų infrastruktūra. Kita priežastis- AKROPOLIS | Klaipėda. Ten žmonių yra visada.
Suprantu, kad Akropolio neperkelsi į miesto pakraštį. Priešingai- jis plečiasi. Tačiau kaip konkuruoti ir gelbėti Klaipėdos senamiestį ir centrą?
👉Gal tam pasitarnautų pėsčiųjų gatvės įrengimas miesto centre? Tiek Vilnius (Vilniaus gatvė), tiek Kaunas (gatvelės aplink miesto Rotuše bei Laisvės alėja) turi savo pramogų ir pasilinksminimo gatves.
👉Ten nevyksta automobilių eismas 🚫🚗, jos atiduotos pėstiesiems. Kaip rodo patirtis , ten formuojasi žmonių trauka, atsidaro kavinės, barai, restoranai, klubai.
☝️Gal ir Klaipėdai laikas turėti savo pėsčiųjų kvartalą ar gatvę❓, kur koncentruotųsi miesto pramogų ir poilsio erdvė 🎶?
Ir kur muzika grotų ar gatvės performansai vyktų bent iki vidurnakčio ar vėliau 🌙, o ne iki dešimtos vakaro?
Be jokios abejonės, Klaipėdos viešojo maitinimo vietas reikėtų išlaisvinti nuo perteklinio biurokratizmo, kiek tik tai pajėgi padaryti Klaipėdos miesto savivaldybė. Ir aišku, kalbėtis su pačiais šio verslo atstovais 🤝. Išgirsti jų siūlymus ir mintis – dirbti kartu gyvinant mūsų gražų senamiestį.
Tarkimės .
Ieškokime sprendimų.
Siūlykime idėjas💡
Klaipėda, kuri užsidaro, yra ne mūsų Klaipėda. Kurkime gyvą ir nemiegantį miestą!
Klaipėdos viešbučių ir restoranų asociacija
Klaipėdos miesto savivaldybė
#Klaipėda #KlaipedosCentras #senamiestis #verslas #restoranai #barai #MiestoGyvenimas #ekonomika #PVM #sprendimai #diskusija #Idėjos #miestoplėtra #gyvasmiestas #turizmas #uostamiestis #lietuva #pokyčiai #bendruomenė #dirbamekartu





