Apie miesto gatvių ir šaligatvių priežiūrą

Noriu paklausti jūsų ir pakviesti pasidalinti nuomone apie miesto gatvių, ypač šaligatvių, priežiūrą. 👇
Kaip žinia, šiuo metu daugeliu atvejų tuo rūpinasi technika, o kiemsargių/gatvių šlavėjų Klaipėdoje jau gana seniai atsisakyta. Ar jus tenkina tokia tvarka?
Gal visgi laikas pripažinti, kad kiemsargių atsisakymas nepasiteisino?

Nepaisant to, kad meras griežtai ir principingai, iš miestą valančių įmonių, reikalauja švaros, reikalai iš esmės sunkiai gerėja.

Pastarosiomis dienomis matau, kad nemažai žmonių dalijasi nuotraukomis, taip pat gaunu klausimų iš savo seniūnaitijos – kodėl po žiemos nenuvalomi (arba prastai nuvalomi) šaligatviai, takai ir kiemai.
Vaikščiojant mieste visgi tenka konstatuoti, kad vis dar yra nemažai vietų, kur likę žvyro, purvo ir įvairių šiukšlių 🧹, kuriuos Klaipėdai paliko, taip dosniai iškritęs ir po to ištirpęs, sniegas.

Suprantama, kad ten, kur įmanoma, žmonės patys prie savo namų, neiškentę apsišluoja. Tačiau tenka konstatuoti, kad miesto švaros priežiūros sistema normaliai nefunkcionuoja.
Turėjome problemų su sniego valymu žiemą, turime problemų ir dabar- atėjus pavasariui.
Vien tik fotografuoti, o po to dejuoti ir piktintis nenuvalytomis erdvėmis- neužtenka. Reikia ieškoti sprendimų ☝️

Galimai, ankstesnis sprendimas- pilnai mechanizuoti miesto valymą- neduoda reikiamo efekto. Reikia aiškintis, kodėl? 🤔
Ar per mažai technikos, ar nustatyti įkainiai per maži, o gal tiesiog prasta rangovų darbo kokybė?
Tiesa, norėčiau ir pagirti vieną iš rangovų mieste 👍 – pavyko rasti besidarbuojančių žmonių be technikos. Pakalbinti darbininkai sakė atvažiavę iš rajono padėti, nes tokiems darbams nuolat samdomų žmonių nėra ir jų trūksta, todėl, be abejonės, nespėjama visko sutvarkyti.
O siaurų praėjimų technika apskritai negali nuvalyti.

Reikėtų pasvarstyti ir dar vieną pasiūlymą 💡
👉 Ar nereikėtų peržiūrėti ankstesnius miesto sprendimus ir į viešųjų erdvių tvarkymą, bent iš dalies, gražinti šlavėjų?
Kiemsargiai galėtų lanksčiau ir greičiau švarinti miestą ⚡ Bent jau tas vietas, kur valymo technikai sunku privažiuoti.
Taip pat, operatyviau reaguotų į gyventojų nusiskundimus, reikiamu metu pasiektų mažiau prioritetines miesto valymo vietas.

Kaip galvojate Jūs, ar šluotos žmonių rankose padarytų Klaipėdą švaresnę? 🤔👇

#Klaipėda #klaipedieciai #miestotvarka #šaligatviai #ViešosiosErdvės #diskusija

 

 

Sunkus darbas – visada atsiperka. Svarbiausia tikėti savo jėgomis ir niekada, niekada nepasiduoti. Kad ir kaip atrodytų neįmanoma – viskas yra pasiekiama! Linkiu visiems tuo patikėti.

Kiti straipsniai ir publikacijos

Daugiau galite sužinoti apsilankę sekcijoje Tinklarašis.