Ar greičio matuokliai mažina avaringumą?

Dar kartą apie greičio matuoklius ir šviesoforus.

Ne kartą esu matęs avariją ilgoje greičio matuoklio atkarpoje (29 km), kur greitis buvo ribojamas iki 70 km/val. Bėda ta, kad vairuotojai, bijantys būti nubausti, net tarpmiestiniame kelyje važiuoja dar lėčiau – 60 km/val. Susidaro lengvųjų automobilių ir sunkvežimių kolonos. Ne kiekvienas mūsų šalies vairuotojas geba atlaikyti tokią „nervinę įtampą”, tad imasi veiksmų – lenkia ir sukelia avarijas.

Lietuva jau atpažįstama regione, kaip ta šalis, kuri turi daugiausiai greičio matuoklių ir visokių kitokių ribojančių technologijų. Bauginimas, sekimas, baudavimas. Kaip manote, ar tai keičia vairuotojų sąmoningumą ir mažina avaringumą?

P.S. Mieste, mano nuomone, geriausiai suveikdavo vadinami „gulintieji policininkai” ar greičio ribojimo kalniukai, nes (kaip bebūtų ironiška), dauguma vairuotojų linkę labiau vertinti ir saugoti savo automobilio važiuoklę, nei savo sveikatą.

Sunkus darbas – visada atsiperka. Svarbiausia tikėti savo jėgomis ir niekada, niekada nepasiduoti. Kad ir kaip atrodytų neįmanoma – viskas yra pasiekiama! Linkiu visiems tuo patikėti.

Kiti straipsniai ir publikacijos

Daugiau galite sužinoti apsilankę sekcijoje Tinklarašis.