Vyriausybės paruošta ir jau Seime svarstoma mokesčių pertvarka kelia daug klausimų. Reformos autoriai mėgsta kalbėti, kad keisdami mokesčių įstatymus, jie bando panaikinti „gyvulių ūkį“- t.y., panaikinti mažesnį apmokestinimą daug uždirbantiems. Tačiau gerais norais ir pragaras grįstas. Kodėl Vyriausybė, norėdama daugiau apmokestinti pagal individualią veiklą dirbančias „brangias“ profesijas (pvz. advokatai), tuo pačiu gali sužlugdyti ir iš savo amato gyvenančius smulkius verslininkus (pvz. kirpyklos, kepyklos ir t.t.). „Gyvulių ūkis“ gali tapti „gyvulių kapinėmis“.
Vyriausybės pasirinkti „gyvulių ūkio“ įvaizdžiai čia yra visiškai netinkami. Individualia veikla verčiasi žmonės, kurie kitaip savo veiklos organizuoti negali. Tai yra žmonės, kurie savo darbu uždirba pajamas, išlaiko save, savo šeimas ir nereikalauja iš valstybės socialinių išmokų. Būtent šis sluoksnis žmonių nukentės labiausiai. Norėdamas išlikti, smulkusis verslas gali būti priverstas ieškoti „šėšėlio“ arba bus priverstas nutraukti savo veiklas. Kam tai yra naudinga? Tikrai, ne žmonėms, ne valstybei ir jos ekonomikai.
Niekaip nesuprantu siekio individualią veiklą mokestine prasme tapatinti su darbo santykių apmokestinimu, kai tarp šių veiklų egzistuoja kardinalūs juridiniai skirtumai.
Pagaliau, mokesčių didinimas paskatintų dar vieną infliacijos bangą, nors dar nesame išsivadavę iš ankstesnės. Esant dabartiniam ekonominiui neapibrėžtumui reikia ne mokesčių didinimo, bet priešingų racionalių sprendimų, kurie keltų konkurencingumą, kurtų patrauklesnę investicinę aplinką. Kitaip investicijų srautas ir darbo vietos atsiras pas mūsų kaimynus, kurie pasiūlys verslui palankesnes sąlygas.
Suprantu, kad vasara ir daug kam norisi pailsėti nuo rimtų dalykų. Bet jeigu toks įstatymas išvystų dienos šviesą, būtų jau per vėlu kažką daryti. Todėl ar ne atėjo metas visuomenei tvirtai pasisakyti ir nelikti abejingiems?