Ar miesto valdžia, norėdama kažką sutaupyti, nedaro meškos paslaugos miestiečiams?

Nors miesto valdžia bando užliūliuoti medikų bendruomenę bei miesto žmones, kad miesto poliklinikų perkėlimas „po vienu stogu“ niekam „neskaudės“ ir nežinia kada jis bus, siūlau neapsigauti ir aktyviai palaikyti peticija.lt. Peticija susilaukia didelio dėmesio, įsibegėja ir vos per 2 savaites artėja prie 1000 parašų.

https://www.peticijos.lt/visos/83747/del-klaipedos-pirmines-sveikatos-prieziuros-istaigu-darbo-salygu-ir-veiklos-uztikrinimo-ateityje/

Bandoma prisidengti LR SAM nuostata kurti sveikatos kompetencijos centrus didžiuosiuose miestuose. Tačiau, SAM skatina apsijungti gydymo įstaigas administracine, teisine ir funkcine prasme, bet tikrai nereikalauja visus fiziškai sukišti į vieną pastatą. Nei Vilniuje, nei Kaune, niekas nesujunginėja gydymo įstaigų po vienu stogu. Atvirkščiai, ten vykdoma reorganizacija užtikrinant pagrindinį principą- pacientams nesikeičia nei šeimos gydytojas, nei paslaugos teikimo vietos. Klaipėdos sveikatos kompetencijos centras turi būti kuriamas remiantis Vilniaus ir Kauno pavyzdžiais.

Pastatui, į kurį, kalbama, kad bus sukeltos bent kelios savivaldybės valdomos poliklinikos yra 44 metai. Pastatas neatitinka šiuolaikiškų poreikių, praktiškai yra avarinės būklės. Net po renovacijos, jį sutvarkius, kiek metų tarnaus jo konstrukcijos?

Ar miesto valdžia, norėdama kažką sutaupyti, nedaro meškos paslaugos miestiečiams, nes paaiškės, kad ateityje vis tiek reikės rasti lėšų naujos polklinikos statyboms? Ar yra atlikti profesionalūs skaičiavimai ir lyginamoji analizė, kiek miestiečiams gali saugiai tarnauti renovuotas senasis pastatas ir kiek funkcionuos naujai pastatytas pastatas? Trumpuoju laikotarpiu ekonomiškai senojo pastato renovacija yra pigesnė, tačiau žiūrint į ilgalaikę perspektyvą, naujo pastato statyba yra efektyvesnis sprendimas miestui ir duodantis ilgalaikę naudą. Pagaliau, ar gi socialinis bei žmonių sveikatos aspektai, nenusveria ekonominio taupymo argumentų, kada ieškoma sprendimo tarp dviejų alternatyvų?

Kodėl miesto valdžia neinicijuoja naujos Jūrininkų poliklinikos projekto peržiūros ir nerengia naujo konkurso rangovams parinkti, pavyzdžiui nustatant tam tikras kainų lubas už pastatytą kvadratinį metrą?

Kas gali paneigti, kad uždarinėjant Jūrininkų polikliniką ir kitas, esančias miesto centrinėje bei šiaurinėje dalyse, nestatant naujo modernaus Jūrininkų sveikatos centro Birutės gatvėje, yra pataikaujama privačioms modernioms klinikoms, kurios savo lokacijų vietos keisti nesiruošia? Tokiu būdu, žmonės ieškodami arčiau savo namų poliklinikos, bus priversti rinktis privačias klinikas. Ar visi išgalės tai daryti?

Nustokime eksperimentuoti su žmonėmis tokiu jautriu klausimu. Todėl kviečiu miesto valdžią nepriiminėti skubių sprendimų ir organizuoti platų ir atvirą dialogą su specialistais bei miesto bendruomenės atstovais.

Sunkus darbas – visada atsiperka. Svarbiausia tikėti savo jėgomis ir niekada, niekada nepasiduoti. Kad ir kaip atrodytų neįmanoma – viskas yra pasiekiama! Linkiu visiems tuo patikėti.

Kiti straipsniai ir publikacijos

Daugiau galite sužinoti apsilankę sekcijoje Tinklarašis.